A mellplasztika után lábadozás időszaka következik, amely során érdemes az orvos utasításait maximálisan betartani. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a legtöbben az első napoktól tartanak. Sok kérdés felmerül a mellplasztika mellett döntőkben a témával kapcsolatban. Elsősorban azt szeretnék tudni, hogy mekkora fájdalomra lehet számítani. Ugyanakkor célszerű azzal is tisztában lenni, milyen tevékenységek kerülendőek, s hogyan segíthető elő a mihamarabbi felépülés.
A mellplasztika nem véletlen a legnépszerűbb plasztikai beavatkozás napjainkban. A keblekkel való elégedettség ugyanis gyakran kerül a női lét középpontjába. Bár mindenki tisztában van azzal, hogy a mellplasztika utáni lábadozás során fájdalmak és kellemetlenségek fordulnak elő, de ennek ellenére sem veszít keresettségéből a beavatkozás. Fontos tudni, hogy a regenerálódás időszakát mindenki máshogy éli meg. A női mell felépítése ugyan azonos, de a szervezet regenerálódásának gyorsasága számos tényező függvényeként alakul. Nem mindegy, mennyire erős az immunrendszered, milyen életmódot folytatsz, és foglalkozol-e általános egészségi állapotoddal. Ugyanakkor mindenki számára javasolt a fokozott odafigyelés a műtétet követően.
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a mellplasztika után lábadozáskor a szakember által javasoltakat maradéktalanul be kell tartani. Ez kezdődik azzal, hogy már az előzetes érdeklődés során szó esik a felépülésről. A mellplasztikát követően speciális kompressziós melltartót kell majd viselni, mely egyrészt segíti a szövetek letapadását, másrészt előmozdítja a regenerálódás időszakát. Az eszköz használata körülbelül 4-6 hétig ajánlott, ezt az időszakot biztosan nem spórolhatod le. Fontos az is, hogy ezt követően kerüld egy ideig a merevítős melltartókat, ezek ugyanis a heg vonalát irritálhatják.
A beavatkozás utáni éjszakát a klinikán fogod tölteni, de utána is nagyon fontos, hogy legyen melletted segítség. Az előforduló fájdalmak kiválóan enyhíthetőek fájdalomcsillapítókkal, de már csak a műtétből kifolyólag is fáradékonynak érzed majd magad. Az eljárás kimeríti a szervezetet, így két-három hét pihenés garantáltan jól jön a felépüléshez. A bőséges folyadékbevitel és a pihenés mellett a fizikai megterhelés legkisebb formái is kerülendőek. Bízd a bevásárlást, főzést, cipekedést egy barátra, párodra. A mell-és karizmokat megterhelő hétköznapi mozdulatokkal is érdemes óvatosnak lenni, s akár hajmosáshoz is érdemes eleinte segítséget kérni. Főleg igaz ez azért, mert két hétig a varratokat a víztől távol kell tartani. A 14. napon válik aktuálissá a varratszedés.
Ez az időszak természetesen csak irányadó. Vannak, akik már a hetedik héten teljesen jól érzik magukat. Fontos a szakemberrel történő személyes találkozás, a kontroll, mely során meggyőződik arról, hogy rendben megy a felépülés. Érdemes a műtét után egy évvel szintén felkeresni a szakembert, aki ellenőrzi, miként gyógyult a heg, nem történt-e bármilyen elváltozás az érintett területet illetően.
A női mell felépítése kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a gravitáció továbbra is hatással lesz a keblekre. Az évek múlása természetesen akkor is megmutatkozik a melleken, ha korábban implantátum beültetésére került sor. Gyakran hallani, hogy a mellnagyobbításon átesettek melltartó viselését sem tartják szükségesnek. Ugyan tény, hogy a végeredmény ezt lehetővé teszi, de érdemes számolni azzal is, hogy a gravitáció bizony implantátumtól függetlenül is hatással van a női mellekre. Jó hír viszont, hogy mellfelvarrás lehetőséget kínál a korábbi formák és a feszesség visszanyerésére akár 40-50 éves korban is.